Tussen twee werelden

Wat bijna doodgaan mij leerde over het leven

Tussen twee werelden is Suleika Jaouads ongelooflijke verhaal over rouw en dankbaarheid, gebaseerd op haar columns in The New York Times die bekroond werd met een Emmy Award.

De zomer waarin Suleika Jaouad afstudeerde kreeg ze de diagnose leukemie, overlevingskans: 35%. Ze was tweeëntwintig. Een groot deel van de vier jaar die volgden bracht ze door in een ziekenhuisbed, vechtend voor haar leven. Ze schreef erover in haar eigen column in The New York Times: Life, Interrupted. Toen ze eindelijk ontslagen werd was ze volgens de dokters ‘genezen’. Maar eigenlijk was dat proces pas net begonnen. Ze had vijftienhonderd dagen lang wanhopig geprobeerd te overleven, en nu dat haar gelukt was, realiseerde ze zich dat ze geen idee had hoe je opnieuw de wereld in gaat na zo’n ervaring.

Veel lezers van haar column hadden Suleika prachtige brieven gestuurd. Ze besluit dat ze als eerste stap in het ‘gewone leven’ graag een paar van die brievenschrijvers wil ontmoeten. Samen met haar smoezelige terriër Oscar begint ze aan een roadtrip van honderd dagen en 24.000 kilometer, dwars door Amerika. Door haar intense ontmoetingen ontdekt ze dat de scheidslijn tussen ziek en gezond fluïde is, dat de meesten van ons op en neer reizen tussen beide werelden.

Tussen twee werelden is een uniek en hoopgevend verhaal dat je zal inspireren om elke dag ten volste te leven. Voor de fans van Elizabeth Gilbert en Wild van Cheryl Strayed. Uitgeroepen tot een van de beste boeken van het jaar door The New York Times Book Review, The Washington Post en The Rumpus. The New York Times-bestseller.

‘Een inspirerend verhaal met een ziel.’ – Tara Westover, auteur van Educated

‘Een werk van adembenemende creativiteit en hartverscheurende menselijkheid.’ – Elizabeth Gilbert, auteur van Eten, bidden, beminnen

‘Een prachtig, elegant en hartverscheurend boek.’ – Siddhartha Mukherjee, auteur van De keizer aller ziektes

‘Ik was volledig in de ban van dit boek.’ – The New York Times Book Review

‘Een fenomenaal debuut […] Een verbluffende memoir, goed geschreven en moeilijk weg te leggen.’ – Publishers Weekly

‘Jaouads inzichten over identiteit, verbondenheid, onzekerheid en tijd spreken ons allemaal aan, niet alleen lezers die levensveranderende – en mogelijk levensbedreigende – diagnoses hebben gekregen.’ – The Washington Post

‘De kracht van Tussen twee werelden is Jaouads ontwapenende eerlijkheid. Er zit geen zelfmedelijden in dit verhaal. Jaouad schrijft over een proces dat heen en weer gaat. In de spanning tussen gezondheid en ziekte, verleden en heden, moet een nieuw evenwicht worden gesmeed.’ – Los Angeles Times

‘In dit boek, dat overstroomt van ambitie en onberispelijke vakkundigheid, doet Suleika Jaouad iets met moed en bijfi guren wat slechts één keer per generatie gebeurt.’ – Kiese Laymon, auteur van Heavy

‘Onvergetelijk, lyrisch en uiteindelijk hoopvol: een boek voor iedereen die lijdt onder ziekteen verlies.’ – Kirkus Reviews

‘Dapper openhartig, om voor altijd te onthouden.’ – Booklist

Lees meer >

Suleika Jaouad

Suleika Jaouad (1988) is van alle markten thuis. Ze is schrijver en motivational speaker en zet zich sinds haar eigen diagnose op allerlei manieren in voor mensen die leven met een ziekte. Zo was ze onderdeel van Barack Obama’s Presidential Cancer Panel en won ze met haar column Life, Interrupted een Emmy Award. Tussen twee werelden is haar eerste boek.

Meer boeken van deze auteur
Bekijk de inhoud van dit boek

Tussen twee werelden is Suleika Jaouads ongelooflijke verhaal over rouw en dankbaarheid, gebaseerd op haar columns in The New York Times die bekroond werd met een Emmy Award.

De zomer waarin Suleika Jaouad afstudeerde kreeg ze de diagnose leukemie, overlevingskans: 35%. Ze was tweeëntwintig. Een groot deel van de vier jaar die volgden bracht ze door in een ziekenhuisbed, vechtend voor haar leven. Ze schreef erover in haar eigen column in The New York Times: Life, Interrupted. Toen ze eindelijk ontslagen werd was ze volgens de dokters ‘genezen’. Maar eigenlijk was dat proces pas net begonnen. Ze had vijftienhonderd dagen lang wanhopig geprobeerd te overleven, en nu dat haar gelukt was, realiseerde ze zich dat ze geen idee had hoe je opnieuw de wereld in gaat na zo’n ervaring.

Veel lezers van haar column hadden Suleika prachtige brieven gestuurd. Ze besluit dat ze als eerste stap in het ‘gewone leven’ graag een paar van die brievenschrijvers wil ontmoeten. Samen met haar smoezelige terriër Oscar begint ze aan een roadtrip van honderd dagen en 24.000 kilometer, dwars door Amerika. Door haar intense ontmoetingen ontdekt ze dat de scheidslijn tussen ziek en gezond fluïde is, dat de meesten van ons op en neer reizen tussen beide werelden.

Tussen twee werelden is een uniek en hoopgevend verhaal dat je zal inspireren om elke dag ten volste te leven. Voor de fans van Elizabeth Gilbert en Wild van Cheryl Strayed. Uitgeroepen tot een van de beste boeken van het jaar door The New York Times Book Review, The Washington Post en The Rumpus. The New York Times-bestseller.

‘Een inspirerend verhaal met een ziel.’ – Tara Westover, auteur van Educated

‘Een werk van adembenemende creativiteit en hartverscheurende menselijkheid.’ – Elizabeth Gilbert, auteur van Eten, bidden, beminnen

‘Een prachtig, elegant en hartverscheurend boek.’ – Siddhartha Mukherjee, auteur van De keizer aller ziektes

‘Ik was volledig in de ban van dit boek.’ – The New York Times Book Review

‘Een fenomenaal debuut […] Een verbluffende memoir, goed geschreven en moeilijk weg te leggen.’ – Publishers Weekly

‘Jaouads inzichten over identiteit, verbondenheid, onzekerheid en tijd spreken ons allemaal aan, niet alleen lezers die levensveranderende – en mogelijk levensbedreigende – diagnoses hebben gekregen.’ – The Washington Post

‘De kracht van Tussen twee werelden is Jaouads ontwapenende eerlijkheid. Er zit geen zelfmedelijden in dit verhaal. Jaouad schrijft over een proces dat heen en weer gaat. In de spanning tussen gezondheid en ziekte, verleden en heden, moet een nieuw evenwicht worden gesmeed.’ – Los Angeles Times

‘In dit boek, dat overstroomt van ambitie en onberispelijke vakkundigheid, doet Suleika Jaouad iets met moed en bijfi guren wat slechts één keer per generatie gebeurt.’ – Kiese Laymon, auteur van Heavy

‘Onvergetelijk, lyrisch en uiteindelijk hoopvol: een boek voor iedereen die lijdt onder ziekteen verlies.’ – Kirkus Reviews

‘Dapper openhartig, om voor altijd te onthouden.’ – Booklist

Lees het gratis fragment
23,99

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Regelmatig gratis e-books
Bindwijze
paperback
  • Taal: Nederlands
  • ISBN: 9789026336164
  • Pagina's: 352
  • Publicatiedatum: 24-06-2022
  • Vertaler: Frans Reusink
Op voorraad

Gratis verzending

Op werkdagen voor 21.00 besteld, volgende werkdag in huis (NL)

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Regelmatig gratis e-books

Thuiswinkel waarborg

Onze veilige betaalmethoden:
  • Ideal
  • Mastercard
  • VISA
  • Bancontact

Suleika Jaouad

Suleika Jaouad (1988) is van alle markten thuis. Ze is schrijver en motivational speaker en zet zich sinds haar eigen diagnose op allerlei manieren in voor mensen die leven met een ziekte. Zo was ze onderdeel van Barack Obama’s Presidential Cancer Panel en won ze met haar column Life, Interrupted een Emmy Award. Tussen twee werelden is haar eerste boek.

Meer boeken van deze auteur