De lege hemel op shortlist Socratesbeker

21 januari 2021

De Socratesbeker wordt ieder jaar uitgereikt aan de auteur van het meest urgente, oorspronkelijke en prikkelende Nederlandstalige filosofieboek. De lege hemel van Marjan Slob staat op de shortlist van deze prijs. In april, tijdens de Maand van de Filosofie, wordt de winnaar bekend gemaakt.

De lege hemel van Marjan Slob is een kleine filosofie van de eenzaamheid. Het woord ‘eenzaamheid’ zingt rond. Bezorgde beleidsmakers nemen maatregelen om de eenzaamheid onder geïsoleerde hoogbejaarden en gamende jongeren te ‘bestrijden’. Het begrip zelf wordt echter maar weinig onderzocht. In haar nieuwe boek doet filosoof Marjan Slob dat wel.

De lege hemel

De lege hemel van Marjan Slob, een van Nederlands interessantste filosofen, gaat over een groter wordend maatschappelijk probleem: eenzaamheid. Voor de lezers van Stine Jensen en Daan Roovers.

Bekijk het boek

Volg ons op Instagram