Evenement: Interview Suzanna Jansen – FlexBieb (Amsterdam)
22 mei 2025 van 20:00 t/m 22:00
Een gesprek over de positie van de vrouw, van honderd jaar geleden tot nu. Hoe verging het Betsy en haar dochters na Het pauperparadijs? In haar boek De omwenteling of de eeuw van de vrouw schetst Suzanna Jansen de afgelopen eeuw vanuit het perspectief van de vrouw. Om precies te zijn: vanuit het perspectief van haar moeder (Betsy Jansen-Dingemans), Suzanna’s oudere zus en zichzelf.
Suzanna Jansen vertelt in haar boek hoe vrouwen leefden binnen de marges van ondergeschiktheid en dienstbaarheid, en hoe hun strijd verliep om te worden behandeld als gewoon mens. Gaandeweg ontdekt Betsy Jansen-Dingemans dat een vrouw ook naar een ander leven mag verlangen.
Tijdens dit FlexPodium op 22 mei gaat Suzanna Jansen om 20:00 uur in gesprek met twintiger Lies Kelder, medewerker van IJburg Boeken. Wat is er sinds de publicatie van De omwenteling allemaal gebeurd als het gaat om de positie van de vrouw, in Nederland en daarbuiten? Hoe groot is de invloed van niet bepaald vrouwvriendelijke influencers zoals Andrew Tate? Van populisten zoals Donald Trump en Viktor Orbán? Wat valt eraan te doen? De Feminist March in Amsterdam van afgelopen 8 maart trok maar liefst zo’n 15.000 deelnemers. Daaruit blijkt dat veel vrouwen (en anderen) zich zorgen maken over hun positie, nog steeds of zelfs meer dan in het recente verleden.
Toegang: vrijwillige bijdrage
Reserveren: chipta.com/tickets/event/75414/suzanna-jansen-de-eeuw-van-de-vrouw