Het onteigende brein

Over geheugen, verlies en identiteit

Het onteigende brein van Jules Montague is een aangrijpend, verhelderend en troostrijk boek over wat er resteert als ons geheugen ons in de steek laat, voor liefhebbers van Oliver Sacks en Irvin Yalom.  

Wat gebeurt er met de menselijke geest als herinneringen verloren gaan en mensen de greep op de werkelijkheid verliezen door dementie, parkinson, alzheimer, verslaving of ernstige slapeloosheid? Zijn we dan onszelf nog wel of worden we iemand anders? Aan de hand van voorbeelden uit haar eigen praktijk gaat de Britse neuroloog Jules Montague in Het onteigende brein op zoek naar antwoorden op wezenlijke vragen over ons geheugen, onze persoonlijkheid en onze identiteit. Het werk van Jules Montague is verwant aan dat van grootheden als Oliver Sacks en Irvin Yalom, maar in haar meeslepende literaire stijl en oneindige compassie is ze volkomen uniek. Al lijken haar patiënten soms nog zo ver weg, Montague blijft zoeken naar herkenning. Het onteigende brein is een boek dat je lang bijblijft en dat je keer op keer kunt herlezen.

Lees meer >

Jules Montague

Jules Montague studeerde geneeskunde aan Trinity College in Dublin, en werkt als neuroloog afwisselend in Londen, Mozambique en India. Ze is gespecialiseerd in geheugen- en gedragstoornissen bij jongvolwassenen. Montague schrijft voor gezaghebbende medische bladen en publiceert haar medisch-literaire werk in onder meer The Guardian, The Independent en Granta. Haar TED-talk over geheugen en identiteit werd duizenden keren bekeken. 

Auteursfoto (c) Steve Lowton

Meer boeken van deze auteur
21,99

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Laagste prijs op de nieuwste boeken
  • Regelmatig gratis e-books
Bindwijze
paperback
  • Taal: Nederlands
  • ISBN: 9789026344862
  • Pagina's: 288
  • Publicatiedatum: 12-03-2019
Op voorraad

Gratis verzending

Op werkdagen voor 21.00 besteld, volgende werkdag in huis (NL)

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Laagste prijs op de nieuwste boeken
  • Regelmatig gratis e-books

Thuiswinkel waarborg

Onze veilige betaalmethoden:
  • Ideal
  • Mastercard
  • VISA
  • Bancontact
  • AfterPay

Bekijk de inhoud van dit boek ➔

Het onteigende brein van Jules Montague is een aangrijpend, verhelderend en troostrijk boek over wat er resteert als ons geheugen ons in de steek laat, voor liefhebbers van Oliver Sacks en Irvin Yalom.  

Wat gebeurt er met de menselijke geest als herinneringen verloren gaan en mensen de greep op de werkelijkheid verliezen door dementie, parkinson, alzheimer, verslaving of ernstige slapeloosheid? Zijn we dan onszelf nog wel of worden we iemand anders? Aan de hand van voorbeelden uit haar eigen praktijk gaat de Britse neuroloog Jules Montague in Het onteigende brein op zoek naar antwoorden op wezenlijke vragen over ons geheugen, onze persoonlijkheid en onze identiteit. Het werk van Jules Montague is verwant aan dat van grootheden als Oliver Sacks en Irvin Yalom, maar in haar meeslepende literaire stijl en oneindige compassie is ze volkomen uniek. Al lijken haar patiënten soms nog zo ver weg, Montague blijft zoeken naar herkenning. Het onteigende brein is een boek dat je lang bijblijft en dat je keer op keer kunt herlezen.

Jules Montague

Jules Montague studeerde geneeskunde aan Trinity College in Dublin, en werkt als neuroloog afwisselend in Londen, Mozambique en India. Ze is gespecialiseerd in geheugen- en gedragstoornissen bij jongvolwassenen. Montague schrijft voor gezaghebbende medische bladen en publiceert haar medisch-literaire werk in onder meer The Guardian, The Independent en Granta. Haar TED-talk over geheugen en identiteit werd duizenden keren bekeken. 

Auteursfoto (c) Steve Lowton

Meer boeken van deze auteur