Elizabeth & Margaret

Een prachtig portret van een ingewikkelde maar onbreekbare zussenband

Elizabeth & Margaret van Andrew Morton, auteur van Diana, haar eigen verhaal, is het verhaal van de onafscheidelijke zusjes Windsor. De onverwachte troonsafstand van hun oom Edward VIII veranderde de dynamiek tussen hen drastisch.

Vanaf dat moment zou Margaret voor haar zus moeten buigen en zich moeten schikken in haar nieuwe positie binnen het gezin. Elizabeth zou de capriolen van haar jongere zus geamuseerd gadeslaan, maar Margarets worsteling om haar plek binnen het koninklijke systeem te vinden, waren vaak een bron van onderlinge spanningen.

In deze biografie wordt hun relatie beschreven, van hun idyllische jeugdjaren tot de verschillende levenspaden die de beide vrouwen bewandelden na Elizabeths kroning. Morton biedt een unieke kijk op de twee zussen die ondanks het grote verschil in karakter en functie een hechte band hadden, op de impact die ze gehad hebben op de koninklijke familie, en hoe deze is veranderd gedurende de twintigste eeuw.

Elizabeth & Margaret van Andrew Morton is hét boek voor de fans van Netflix’ The Crown en De hofdame.

'Deze lekker dikke pil biedt een fascinerende kijk achter de normaal gesproken hermetisch gesloten koninklijke muren.' - Zin

‘Een zeer goed boek. Deze biografie belicht zowel de innige band van de zussen als hun ingewikkelde relatie in één, vloeiend leesbaar verhaal.’ – The Wall Street Journal

‘Een voortreffelijk portret van een even ongemakkelijke als onbreekbare zussenband.’ – Kirkus Reviews

‘Op sprankelende wijze onderzoekt Morton de push & pull tussen de diepe liefde en de intense jaloezie die de zussen bond. Royaltyfans zullen ervan smullen.’ – Publishers Weekly

‘Details om van te smullen, ontroerend en goed gedocumenteerd. Dit zal bij velen in de smaak vallen!’ – Booklist (starred review)

‘Morton is dé Britse royaltykenner en voorziet het kille koninklijke leven van een rijke context. […] Margarets verhaal is onthullend.’ – The New York Times

‘Een indrukwekkende dubbelbiografie. Die tegelijk verrassend veel inzicht biedt in de moeilijke verstandhouding tussen de hedendaagse prinsen William en Harry.’ – Het Parool

Lees meer >

Andrew Morton

Andrew Morton is een Britse journalist en bekend als biograaf van beroemdheden als Diana, Madonna, Tom Cruise en Angelina Jolie. Zijn eerste boek, Diana, haar eigen verhaal, werd een internationale bestseller.

Meer boeken van deze auteur
Bekijk de inhoud van dit boek

Elizabeth & Margaret van Andrew Morton, auteur van Diana, haar eigen verhaal, is het verhaal van de onafscheidelijke zusjes Windsor. De onverwachte troonsafstand van hun oom Edward VIII veranderde de dynamiek tussen hen drastisch.

Vanaf dat moment zou Margaret voor haar zus moeten buigen en zich moeten schikken in haar nieuwe positie binnen het gezin. Elizabeth zou de capriolen van haar jongere zus geamuseerd gadeslaan, maar Margarets worsteling om haar plek binnen het koninklijke systeem te vinden, waren vaak een bron van onderlinge spanningen.

In deze biografie wordt hun relatie beschreven, van hun idyllische jeugdjaren tot de verschillende levenspaden die de beide vrouwen bewandelden na Elizabeths kroning. Morton biedt een unieke kijk op de twee zussen die ondanks het grote verschil in karakter en functie een hechte band hadden, op de impact die ze gehad hebben op de koninklijke familie, en hoe deze is veranderd gedurende de twintigste eeuw.

Elizabeth & Margaret van Andrew Morton is hét boek voor de fans van Netflix’ The Crown en De hofdame.

'Deze lekker dikke pil biedt een fascinerende kijk achter de normaal gesproken hermetisch gesloten koninklijke muren.' - Zin

‘Een zeer goed boek. Deze biografie belicht zowel de innige band van de zussen als hun ingewikkelde relatie in één, vloeiend leesbaar verhaal.’ – The Wall Street Journal

‘Een voortreffelijk portret van een even ongemakkelijke als onbreekbare zussenband.’ – Kirkus Reviews

‘Op sprankelende wijze onderzoekt Morton de push & pull tussen de diepe liefde en de intense jaloezie die de zussen bond. Royaltyfans zullen ervan smullen.’ – Publishers Weekly

‘Details om van te smullen, ontroerend en goed gedocumenteerd. Dit zal bij velen in de smaak vallen!’ – Booklist (starred review)

‘Morton is dé Britse royaltykenner en voorziet het kille koninklijke leven van een rijke context. […] Margarets verhaal is onthullend.’ – The New York Times

‘Een indrukwekkende dubbelbiografie. Die tegelijk verrassend veel inzicht biedt in de moeilijke verstandhouding tussen de hedendaagse prinsen William en Harry.’ – Het Parool

Lees het gratis fragment
24,99

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Regelmatig gratis e-books
Bindwijze
paperback
  • Taal: Nederlands
  • ISBN: 9789026356421
  • Pagina's: 352
  • Publicatiedatum: 27-07-2021
  • Vertaler: Ireen Niessen
Op voorraad

Gratis verzending

Op werkdagen voor 21.00 besteld, volgende werkdag in huis (NL)

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Regelmatig gratis e-books

Thuiswinkel waarborg

Onze veilige betaalmethoden:
  • Ideal
  • Mastercard
  • VISA
  • Bancontact

Andrew Morton

Andrew Morton is een Britse journalist en bekend als biograaf van beroemdheden als Diana, Madonna, Tom Cruise en Angelina Jolie. Zijn eerste boek, Diana, haar eigen verhaal, werd een internationale bestseller.

Meer boeken van deze auteur