De weldoeners

De weldoeners, het veelgeprezen debuut van Andrew Ridker, is een ambitieus familiedrama voor de lezers van Jonathan Franzen en Nathan Hill.

In De weldoeners van Andrew Ridker zit Arthur Alter in zwaar weer. Hij is een middelmatige docent aan een kleine universiteit en kan zijn hypotheek niet meer opbrengen, bovendien werkt hij zijn jongere vriendin op haar zenuwen, en willen zijn volwassen kinderen geen contact meer met hem. Maar zij hebben wél geld – een klein fortuin dat Arthurs overleden vrouw Francine voor hem verborgen hield toen ze nog leefde, en alleen aan de kinderen heeft nagelaten. Zoon Ethan leidt een kluizenaarsbestaan in een chic appartement in Brooklyn en dochter Maggie probeert onbaatzuchtig te zijn, maar dat lukt lang niet altijd. Arthur besluit Ethan en Maggie bij hem thuis uit te nodigen om het weer goed te maken, maar opent daarmee een doos van Pandora vol oud zeer en herinneringen.

De weldoeners is een tragikomische roman over veranderende en verraderlijke familieverhoudingen en de macht van geld. Ridker vestigt in één keer zijn naam als Great American Novelist van een nieuwe literaire generatie.

‘Als je begint in de weldoeners, zul je je meteen realiseren dat je het werk van een groot nieuw talent leest.’ - The Times

‘Een humoristische roman vol psychologisch inzicht in wat goeddoen van een mens vergt. Elke pagina is indrukwekkend.’ -The Daily Mail

‘Een ambitieuze familieroman.’ -The Wall Street Journal

‘Ridker heeft een mondiale blik maar weet tegelijkertijd intieme relaties met verve te beschrijven; zijn werk doet denken aan Jonathan Franzen en Nathan Hill. Het einde biedt hoop op een stralende toekomst. En die ligt ook voor de getalenteerde auteur in het verschiet.’ - The New York Times Book Review

Lees meer >

Andrew Ridker

Andrew Ridker (1991) groeide op in de VS, net buiten Boston. Hij studeerde aan Washington University in St. Louis, waar De weldoeners zich afspeelt. Artikelen van zijn hand verschenen eerder in onder meer The New York Times Magazine, The Paris Review, Guernica en St. Louis Magazine. Tevens was hij de redacteur van Privacy Policy. The Anthology of Surveillance Poetics. De weldoeners is zijn debuutroman, die in maar liefst zeventien landen zal verschijnen.

Meer boeken van deze auteur
22,99

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Laagste prijs op de nieuwste boeken
  • Regelmatig gratis e-books
Bindwijze
paperback
  • Taal: Nederlands
  • ISBN: 9789026340253
  • Pagina's: 360
  • Publicatiedatum: 11-10-2019
Op voorraad

Gratis verzending

Op werkdagen voor 21.00 besteld, volgende werkdag in huis (NL)

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Laagste prijs op de nieuwste boeken
  • Regelmatig gratis e-books

Thuiswinkel waarborg

Onze veilige betaalmethoden:
  • Ideal
  • Mastercard
  • VISA
  • Bancontact
  • AfterPay

Bekijk de inhoud van dit boek ➔

De weldoeners, het veelgeprezen debuut van Andrew Ridker, is een ambitieus familiedrama voor de lezers van Jonathan Franzen en Nathan Hill.

In De weldoeners van Andrew Ridker zit Arthur Alter in zwaar weer. Hij is een middelmatige docent aan een kleine universiteit en kan zijn hypotheek niet meer opbrengen, bovendien werkt hij zijn jongere vriendin op haar zenuwen, en willen zijn volwassen kinderen geen contact meer met hem. Maar zij hebben wél geld – een klein fortuin dat Arthurs overleden vrouw Francine voor hem verborgen hield toen ze nog leefde, en alleen aan de kinderen heeft nagelaten. Zoon Ethan leidt een kluizenaarsbestaan in een chic appartement in Brooklyn en dochter Maggie probeert onbaatzuchtig te zijn, maar dat lukt lang niet altijd. Arthur besluit Ethan en Maggie bij hem thuis uit te nodigen om het weer goed te maken, maar opent daarmee een doos van Pandora vol oud zeer en herinneringen.

De weldoeners is een tragikomische roman over veranderende en verraderlijke familieverhoudingen en de macht van geld. Ridker vestigt in één keer zijn naam als Great American Novelist van een nieuwe literaire generatie.

‘Als je begint in de weldoeners, zul je je meteen realiseren dat je het werk van een groot nieuw talent leest.’ - The Times

‘Een humoristische roman vol psychologisch inzicht in wat goeddoen van een mens vergt. Elke pagina is indrukwekkend.’ -The Daily Mail

‘Een ambitieuze familieroman.’ -The Wall Street Journal

‘Ridker heeft een mondiale blik maar weet tegelijkertijd intieme relaties met verve te beschrijven; zijn werk doet denken aan Jonathan Franzen en Nathan Hill. Het einde biedt hoop op een stralende toekomst. En die ligt ook voor de getalenteerde auteur in het verschiet.’ - The New York Times Book Review

Andrew Ridker

Andrew Ridker (1991) groeide op in de VS, net buiten Boston. Hij studeerde aan Washington University in St. Louis, waar De weldoeners zich afspeelt. Artikelen van zijn hand verschenen eerder in onder meer The New York Times Magazine, The Paris Review, Guernica en St. Louis Magazine. Tevens was hij de redacteur van Privacy Policy. The Anthology of Surveillance Poetics. De weldoeners is zijn debuutroman, die in maar liefst zeventien landen zal verschijnen.

Meer boeken van deze auteur