De kaalvreter

De kaalvreter van Machteld Siegmann is een overtuigende roman voor de lezers van Franca Treur, Marieke Lucas Rijneveld en Maarten van der Graaff. Winnaar van De Bronzen Uil 2020 en de CLO-Byblos Literatuurprijs 2020, genomineerd voor de Boekhandelsprijs 2020.

Leie Blum wordt in de Tweede Wereldoorlog ondergebracht bij een boerengezin in Zanegeest. Sindsdien is Leie aan het wachten, eerst op haar ouders, later op iets wat ze niet kan definiëren. Het wachten lijkt voorbij als ze met Dirk trouwt en twee zonen krijgt. In de zomer van 1974 wordt Leies zorgvuldig opgebouwde leven op z’n kop gezet door het overlijden van de vrouw bij wie ze als pleegkind was ondergedoken. Ze gaat naar de begrafenis, maar kan niet terugkeren naar het leven met haar man en zonen. Ze zwijgt en wacht.

De kaalvreter is een origineel, overtuigend en mooi geschreven verhaal over afkomst en herinneringen. De personages trekken je het verhaal in. Wie begint met lezen is verkocht.’ – Franca Treur

**** ‘Moeilijk te geloven dat De kaalvreter de debuutroman is van Machteld Siegmann, zo knap zit het boek in elkaar. […] Onwaarschijnlijk sterk debuut.’ – De Limburger

**** 'Het is aan de strakke regie van Siegmann en haar ingehouden stijl te danken dat al die narigheid toch een mooi boek oplevert.' – Noordhollands Dagblad

Lees meer >

Machteld Siegmann

Machteld Siegmann is neerlandica en redacteur van het literaire tijdschrift Liter. Ze publiceerde verschillende korte verhalen. Met haar debuutroman De kaalvreter  won ze de Bronzen Uil 2020. 

Meer boeken van deze auteur
Bekijk de inhoud van dit boek

De kaalvreter van Machteld Siegmann is een overtuigende roman voor de lezers van Franca Treur, Marieke Lucas Rijneveld en Maarten van der Graaff. Winnaar van De Bronzen Uil 2020 en de CLO-Byblos Literatuurprijs 2020, genomineerd voor de Boekhandelsprijs 2020.

Leie Blum wordt in de Tweede Wereldoorlog ondergebracht bij een boerengezin in Zanegeest. Sindsdien is Leie aan het wachten, eerst op haar ouders, later op iets wat ze niet kan definiëren. Het wachten lijkt voorbij als ze met Dirk trouwt en twee zonen krijgt. In de zomer van 1974 wordt Leies zorgvuldig opgebouwde leven op z’n kop gezet door het overlijden van de vrouw bij wie ze als pleegkind was ondergedoken. Ze gaat naar de begrafenis, maar kan niet terugkeren naar het leven met haar man en zonen. Ze zwijgt en wacht.

De kaalvreter is een origineel, overtuigend en mooi geschreven verhaal over afkomst en herinneringen. De personages trekken je het verhaal in. Wie begint met lezen is verkocht.’ – Franca Treur

**** ‘Moeilijk te geloven dat De kaalvreter de debuutroman is van Machteld Siegmann, zo knap zit het boek in elkaar. […] Onwaarschijnlijk sterk debuut.’ – De Limburger

**** 'Het is aan de strakke regie van Siegmann en haar ingehouden stijl te danken dat al die narigheid toch een mooi boek oplevert.' – Noordhollands Dagblad

Lees het gratis fragment
15,00

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Regelmatig gratis e-books
Bindwijze
paperback
  • Taal: Nederlands
  • ISBN: 9789026356551
  • Pagina's: 376
  • Publicatiedatum: 07-07-2021
Op voorraad

Gratis verzending vanaf €19,95

Op werkdagen voor 21.00 besteld, volgende werkdag in huis (NL)

Je bestelt en rekent af bij:

  • Boekenwereld.com: onze eigen boekwinkel
  • Veilig winkelen, bestellen en betalen
  • Regelmatig gratis e-books

Thuiswinkel waarborg

Onze veilige betaalmethoden:
  • Ideal
  • Mastercard
  • VISA
  • Bancontact

Machteld Siegmann

Machteld Siegmann is neerlandica en redacteur van het literaire tijdschrift Liter. Ze publiceerde verschillende korte verhalen. Met haar debuutroman De kaalvreter  won ze de Bronzen Uil 2020. 

Meer boeken van deze auteur